Vasara be Facebook

Kas tokia?

Va­sa­ra. Nuo šian­dien (bir­že­lio 8 die­nos arba, jei pri­si­jung­si, vė­liau) iki rug­sė­jo 1 d. 00:00. Arba, jei nori, trum­piau – tik mė­ne­sį ar sa­vai­tę. Bet aš 3 mė­ne­sius, nes orai šau­nūs ir va­sa­ra pui­kus metas su­si­tel­ki­mui!

Ką da­ry­ti?

Be Fa­ce­bo­ok (www.​fa­ce­bo­ok.​com). Ne­si­nau­do­ti savo pa­sky­ra.

Valia ir įpročiai. Pasaka suaugusiems.

Noriu Tau pasekti pasaką apie panelę Valia ir vaikiną vardu Įprotis. Apie tai kaip jie susipažino.    

Kartą senai senai gyveno stipri, elegantiška ir intelektuali  panelė Valia. Ji turėjo daug pomėgių, draugų ir kitos įvairios veiklos. Ji sportavo, mokėsi, dirbo, bendravo, gerai leisdo laiką. Lankydavosi kursuose, renginiuose ir tobulinosi. Valia spėdavo atlikti visus darbus, susitvarkyti, apsipirkti, pasiruošti valgyti, išsinešti šiukšles. Per vieną dieną ji galėdavo nuversti kalnus. Tik vakarais dažnai būdavo sunku. Po ilgos dienos, jai būtinai reikėjo gerai atsipalaiduoti. Būtina buvo ir išsimiegoti, kad  kitą dieną vėl būtų pasiruošusi užkariauti pasaulį.

Knygų programėlė „Milžinas“. Ar verta per ją skaityti knygas?

Skaityti mėgau visada – ir vaikystėje, ir paauglystėje. Apskritai visas vasaras praleisdavau prie knygų. Ir dabar reguliariai skaitau, nes knygos man – geriausias poilsis.

Popierinė knyga daugumai žmonių yra pagrindinis arba net vienintelis priimtinas variantas ir nesakysiu, kad tai atgyvena, nes pati mielai skaitau ir naujas, dar spaustuve kvepiančias, ir senas, pageltusiais lapais, popierines knygas. Vis dėlto visada buvau smalsi ir vien popierinių knygų man negana…

Iššūkis: „Savaitę aš esu veganė“

Debesyla man pasiūlė prisijungti prie iššūkio ir bent savaitę pabūti vegane. Iššūkiai nėra mano stiprioji pusė, nes visada paslystu pačioje pradžioje arba pusiaukelėje. Tiesa, jei užsispiriu ir randu tikslui motyvacijos, be jokių sunkumų įveikiu iššūkį.

Šį kartą surizikavau ir nutariau prisijungti prie šio išbandymo, nes pakeisti įpročius tektų tik vienai savaitei.

Laura Stančaitytė: Kaip aš perėjau Camino de Santiago?

Ne aš nusprendžiau eiti kelią, jis pats mane pašaukė.
Nieko nebūna netyčia! 

Apie Camino de Santiago pirmą kartą išgirdau gal prieš 5 metus. Mano draugė pasakė, kad išeina į kažkokį kelią. Man tai buvo atrakcija, tiesiog kelionė ir aš labai norėjau vykti kartu.

Kas yra prioritetų piramidė ir kaip sukurti savo tikslų žemėlapį?

Per paskutinius 10-12 metų teko be galo daug domėtis apie asmeninį tobulėjimą, efektyvumą ir panašius dalykus. Todėl mano pristatomi dalymai gali būti girdėti kažkur kitur. Tai dalykai, kuriuos išbandžiau savo kailiu ir kurie man veikia.

Pirma: Prioritetų piramidė

Teko praeiti ilgą kelią, kol supratau, kurie dalymai man yra pamatiniai ir ant kurių statyti galima kitus.