Idėjos iš Debesylos galvos

Kaip atrodo mano straipsniai prieš juos baigiant? (Juodraštis, kurio nesiruošiu pabaigti)

Išleista 2017-07-16 į 365 Tekstai
Issukis 1

Dienos tikslas: 1638 žodžiai. Parašyta: 1385.

Va šitaip.

Rašiau dar vieną straipsnį į Debesyla(.lt)… Bet viduryje supratau, kad manęs netraukia šis pojūčio kampas. Štai, kas liko:

Išbandymai, kuriuos įveikė kiti žmonės ir ką gali iš jų išmokti…

Jei esi pastovus Debesylos skaitytojas, tu jau turbūt pažįstamas su dažniausia šio tinklaraščio tema – iššūkiais. Ir spėju, kad tu juos dievini. Ar bent nepabūgsti kartas nuo karto išsikelti sau naują, tobulėti verčiantį tikslą ir jo siekti.

(O jei visgi iššūkių bijai kaip velnio – prašau uždaryk šį naršyklės langą ir daugiau nebegrįžk.)

Aš visada nuoširdžiai tikėjau ir jau spėjau išmokti, jog norint pasiekti užsibrėžtų tikslų, tau reikia trijų paprastų dalykų:

 1. Teorinių žinių, kaip veikia tavo smegenys, joms patekus į iššūkių zoną;
 2. Praktinių pavyzdžių, kaip kažkas bandė daryti tai, ko sieki tu – ir tai pasiekė;
 3. Ir begalinio, begalinio noro siekti savo svajonių.

Ir nors trečiojo dalyko aš tau suteikti negaliu (tik tu žinai savo priežastis, kodėl kažko sieki), pirmus du – galiu. Teoriją iš begalinių mokslinių tyrimų ir perskaitytų knygų, o praktiką iš to, ką išbandžiau pats ar kiti drąsūs iššūkių fanatikai.

Taigi, koks šio puslapio tikslas?

Štai problema su iššūkiais – beveik kiekvienas mūsų juos kelia vis kitokius. Skirtingi norai, skirtingos sąlygos ir taip toliau. O pasimesti begalinėse paieškose po Google lengviau, nei anksti ryte suskambus žadintuvui paspausti „snausti“ mygtuką…

…Štai kodėl nusprendžiau sudaryti savo ir kitų iššūkių fanatikų įveiktų, neįveiktų ir (dar) nepradėtų iššūkių sąrašus. Kartu su nuorodomis į pasakojimus, kaip sekėsi įveikti iššūkius ir ką galima iš jų išmokti.

O kodėl, Danieliau?

Geras klausimas, skaitytojau. Atsakymas – kad tave tai įkvėptų, tau tai duotų pavyzdį ir išmokytų kažko, kad jau buvo sėkmingai išbandyta kitų žmonių, kaip ir tu.

Ir ne – tu nesi tokia išskirtinė snaigė. Labai tikėtina, jog jei panašų tikslą pavyko pasiekti kitiems, tai pavyks ir tau.

[[prenumeratos forma]]

Jėga! …O kas dabar?

Taigi, dabar, kai jau žinai priežastį – štai trumpas puslapio turinys. Jei nori – gali naudotis juo visu nuo pirmos raidės iki paskutinės. Tačiau jei tau įdomi tik viena iš šių dalių – tavo laisvė pereiti tiesiai prie jos. Tai nėra bėda. 🙂

 1. Beprotiški iššūkiai, kuriuos kažkas jau įveikė – sužinok ko siekė kiti žymūs (ar ne tik) žmonės ir kaip jie tai pasiekė. [Pereiti prie pirmos dalies].
 2. Danieliaus iššūkių sąrašas – sužinok, ką bandžiau aš ir kaip man tai pavyko. [Pereiti prie antros dalies].
 3. (Dar) nepasiekti iššūkiai ir jų pasiūlymai – išrink, kokio iššūkio man imtis ateityje. [Pereiti prie trečios dalies].
 4. Turi ką pridėti? Arba turi klausimų? Arba nori kažką pasakyti? [Pereik prie paskutinės dalies].

Taip, galbūt šis puslapis tau gali pasirodyti ilgesnis, nei tau įprasta skaityti. Tačiau aš pasistengiau jį padalinti į šias keturias dalis, jog tau tai būtų kuo paprasčiau. Taigi, gali nesibaiminti, kad kažkur viduryje teksto užstrigsi ir taip praleisi savo likusį gyvenimą.

Beje, prieš pradedant patariu prenumeruoti Debesylą savo el. pašto adresu ir taip gauti naujausius straipsnius tiesiai į rankas. Tai tikrai patogu… 😉

1. Beprotiški iššūkiai, kuriuos jau
sėkmingai kažkas įveikė

Koks čia tobulėjimas, jei mokomasi tik iš vieno bepročio – manęs. Ką, pavyzdžiui, daryti jei norisi išmokti liautis žiūrėjus televiziją, tačiau Danielius to ir taip nedaro?

Čia padės sąrašas bepročių, kurie taip pat dievina iššūkius ir juos sėkmingai įveikė. Kaip pamoka, kad nebūtina sekti Debesylos šefo keliu, jei tikrai nesinori to daryti… 😉

(Nesėkmingus bandymus pamiršiu, kadangi taip sąrašas išsitęstų iki begalybės).

Lietuviai, kurie priėmė beprotiškus iššūkius
ir juos sėkmingai įveikė

Pradėsiu nuo lietuvių. Nes esu jau toks patriotas, kad savi rūpi labiausiai. O kadangi žinau, jog dalis jūsų anglų kalbos nemoka – šiuos žmones pasiekti bus lengviau.

 • Linas Matulis:
 • Valtininkas:
 • Mantas Žalkauskas:
 • Dalius Viršilas:

…Ir visi kiti beprotiškų iššūkių fanatikai

Taip, didžioji dalis šių nuorodų veda į puslapius anglų kalba. Tokia ta kaina, kurią mums reikia mokėti, kad senovėje nesugebėjome užkariauti viso pasaulio ir visiems įgrūsti Lietuvių kalbos… 😉

 • Matt Cutts:
 • Leo Babauta:
 • Joel Runyon:
 • Thomas Frank:

2. Beprotiškų Danieliaus iššūkių sąrašas

Prisipažinsiu, nesu tas žmogus, kuris imtųsi naujų, gal net ne itin naudingų iššūkių kiekvieną dieną. Vien todėl, kad galiu. Niekad nemačiau prasmės to daryti.

Tačiau iššūkių aš niekada nebijojau (na, gerai, meluoju – jei nebūčiau bijojęs, nebūtų tai buvę iššūkiai; tinkamesnis žodis – nevengiau). Visų savo iššūkių imdavausi tam, kad norėjau išmokti kažko naujo, padaryti save dar geresniu žmogumi arba kitaip gauti apčiuopiamos naudos.

Galbūt tau atrodys, kad kai kurie iš šių iššūkių nebuvo tokie beprotiški, galbūt kai kurie jie atrodys beverčiai ar ne itin naudingi… Tačiau vienu ar kitu metu mano gyvenime šie išbandymai turėjo milžinišką prasmę. Ir gali būti tikras, kad aš nesu vienintelis žmogus, kuriam šie iššūkiai būtų (yra) IŠŠŪKIAI.

Pirmiausiai – sėkmingai įveikti iššūkiai

Pradėkime nuo to, ką man sėkmingai pavyko įveikti:

 • Mėnuo be jokių video ir video žaidimų: [Aprašymas]. Tai buvo mėnuo, kai gyvenau nežiūrėdamas į judančius paveiksliukus. Įskaitant reklamos stendus gatvėse.
 • Mėnuo su laiko planavimu: [Aprašymas]. Tai buvo mėnuo, kai kovojau su savo darbų chaotiškumu ir asmeniškai išbandžiau šešis visiškai skirtingus būdus valdyti laiką.
 • Mėnuo be interneto po 23-čios ir prieš 11-tą valandą: [Aprašymas]. Tai mėnuo, kai kasdien dvylikai valandų visiškai atsisakiau interneto.
 • Mėnuo be pirkinių: [Aprašymas]. Tai buvo mėnuo, kai atsisakiau piniginės ir sau leidau mokėti tik už maistą ir transporto bilietėlius (benziną). Vidury kelionių sezono.
 • Mėnuo su kelionėmis: [Aprašymas]. Tai mėnuo, kai keliavau kiekvieną mėnesio dieną… Neišvykus į kokią beprotišką „aplinkui pasaulį“ kelionę – Lietuvoje ir jos ribose, neišleidžiant krūvos pinigų.
 • Mėnuo be pykčio ir keiksmažodžių: [Aprašymas]. Tai mėnuo, kai iš savo gyvenimo stengiausi išmesti pyktį ir keiksmažodžius. Ir tai daugiau ar mažiau pavyko.
 • Mėnuo su puse be masturbacijos: [Aprašymas]. Tai mėnuo, kai dar būdamas 16-kos metų paaugliu (savo aktyviausiu gyvenimo tarpsniu) bandžiau mėnesiui atsisakyti masturbacijos. Tai pavyko ištęsti į mėnesį su puse.
 • Du su puse mėnesio su kasdieniais mažais iššūkiais: [Aprašymas]. Du su puse mėnesio aš turėjau tikslą kasdien sau kelti po vieną, nors ir mažą, tačiau visai naują iššūkį – mažais žingsniais į savo ribų atradimą.
 • Novelės rašymas po pastraipą kasdien: [Aprašymas]. Du mėnesius su puse aš kasdien rašiau po naują novelės pastraipą. Gaila tik, kad novelė neišliko.

Nepilnai įveikti ir nepasiteisinę iššūkiai

…Tačiau ne visi iššūkiai, kurių ėmiausi, buvo įveikti sėkmingai. Kai kurių iš jų progresas buvo beveik lygus apvaliam, gražiam ir storam nuliui, kitų – ne tiek, kiek buvo užsibrėžta.

Kai kuriuos šiuos iššūkius mielai kada pakartosiu (kaip, pavyzdžiui, kasdieninio rašymo iššūkį), tačiau kitų nerekomenduočiau niekam.

Nors šie iššūkiai nėra labiausiai pavykę pasaulyje, tačiau iš jų galite išmokti mano klaidas. Ar bent pabandyti tai padaryti – dar vis nesu tikras ar įmanoma mokytis iš kitų žmonių klaidų. Bet pabandyti nurungti mane verta, tiesa? 😉

 • Mėnuo su rašymu (500 žodžių kasdien): [Aprašymas]. Tai buvo mėnuo, kai kasdien bandžiau parašyti bent po 500 žodžių. Pavyko tik pusę dienų.
 • Mėnuo su 5 svečio įrašais: [Aprašymas]. Tai buvo mėnuo, kai bandžiau parašyti 5 debesyliškus įrašus į kitus lietuviškus tinklaraščius. Deja, neparašiau nė vieno.
 • Mėnuo su keturiais interviu iš debesyliškų žmonių: [Aprašymas]. Tai mėnuo, kai pirmą kartą savo gyvenime bandžiau paimti interviu, tačiau vietoj keturių paėmiau vos du.
 • Mėnuo be atidėliojimo: [Aprašymas]. Tai mėnuo, kai stengiausi liautis atidėliojus darbus ir pradėti juos galų gale daryti. Deja, tai nepavyko.
 • Savaitė su sveiku maistu darbo vietoje: [Aprašymas]. Tai savaitė, kai ant savo darbo stalo, įvairiose jo vietose laikiau dubenėlį su sveiku maistu. Kas iš to išėjo, galite skaityti šiame, bene populiariausiame Debesylos straipsnyje apie sveikatą.
 • Savaitė su svarbiausio dienos darbo sistema: [Aprašymas]. Savaitę ir dvi dienas aš kasdien sau kėliauklausimą „Jei galėčiau padaryti tik vieną dalyką, tai ką daryčiau?“. Atsakymas tapdavo dienos prioritetu.

3. Dar nepradėti iššūkiai ir jūsų
beprotiški pasiūlymai

Aš nesu žmogus, kuris jau būtų išbandęs viską. Tačiau jei atsiras pakankamai norinčių žmonių – iššūkio imsiuosi. Vien tam, kad tik įrodyčiau, jog tai įmanoma padaryti.

Nori pamatyti mane darant dalyką, kurio tu visad bijojai ir vengei? Nori pamatyti, ar įmanoma padaryti tą beprotiškumą, kurį sapnavai devintam sapne?

…Tuomet išrink man sekantį iššūkį iš jau sudaryto sąrašo (arba pasiūlyk naują) formoje žemiau:

[[Typeform apklausos forma]]

…Ir prižadu – kitą kartą vėl galvojant iššūkį artimiausiam mėnesiui į tavo atsakymą bus atsižvelgta pirmiausiai. 😉

4. Turi ką pridėti? Arba turi klausimų?

Žinai daugiau žmonių, kurie priėmė jiems gyvenimo duotus (ar savo pačių sukurtus) iššūkius ir juos sėkmingai įveikė? Įrašyk savo pasiūlymą formoje žemiau ir aš tai įtrauksiu į sąrašą!

(Aš juk vienas negaliu pažinoti visų pasaulio žmonių…)

[[Typeform apklausos mini-submit forma. Arba kita ekstra maža submit forma]]

…Arba gal turi man klausimų ir pasiūlymų? Visada gali man parašyti el. paštu danielius@debesyla.lt ir prižadu, jog tau atsakysiu! Debesylos generolo žodis! 😉

O dabar turiu prašymą Tau:

Jei tau šis puslapis padėjo arba manai, jog padėtų tavo naujus iššūkius priimantiems draugams – pasidalink šiuo tinklalapiu su jais.

…Tikiu, jog laimingas būsiu ne aš vienas. 😉

Gauk naujausius užrašus tiesiai į el. pašto dėžutę!